Bitcoin News Today – Nagłówki na 28 sierpnia

Fed chce utrzymać stopy procentowe na poziomie bliskim zeru
Wzrost inflacji sprzyjałby tylko Bitcoinowi, złotu i innym bezpiecznym aktywom.
Cena Bitcoina doświadczyła ogromnych turbulencji po ogłoszeniu przez Feda.
Bitcoin News Today – Fed niedawno poinformował o swoim zamiarze utrzymania stóp procentowych na poziomie bliskim zeru, podczas gdy w krótkim okresie pozwalają one na wysoki poziom inflacji w celu wsparcia gospodarki. Wkrótce po tym ogłoszeniu wczoraj, Bitcoin Code doświadczył poważnych turbulencji. Ogłoszenie to spowodowało natychmiastowy wzrost cen Bitcoina, złota i innych bezpiecznych aktywów, a Bitcoin gwałtownie wzrósł z niskich 11.200 dolarów do wysokich 11.600 dolarów.

FED to Keep Interest Rate Close to Zero
Jak tylko Bitcoin trafił na ten poziom po ogłoszeniu, zaczął się trend spadkowy i poprawił się w dół. Cyfrowa waluta powróciła do swoich poprzednich niskich poziomów, co sugeruje, że inwestorzy nie są entuzjastycznie nastawieni do krótkoterminowych implikacji, jakie wysoka inflacja ma dla ceny Bitcoina. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Bitcoin reaguje byczo na ogłoszenia związane z Fed.

W ostatnim przemówieniu Fedu przewodniczący Jerome Powell powiedział, że bank centralny pozwoli, aby w najbliższych miesiącach i latach inflacja w skali roku rosła w górę. Fed podejmuje te działania w celu wsparcia gospodarki, która obecnie zmaga się z trwającą globalną pandemią.

Przewodniczący opisał ten plan jako „solidną aktualizację“ polityki Federacji, dodając, że pozwolą one na przekroczenie standardowego celu 2% rocznie, który został ustalony w latach poprzednich. Fed dokładnie ogłosił, że wielu ekonomistów i analityków spodziewa się, że będzie to możliwe.

Wielu ekonomistów spodziewało się wzrostu inflacji ze względu na ogromny wzrost wydatków rządowych, więc ogłoszenie to nie było zaskoczeniem dla wielu inwestorów. Wydarzenie to wzmocniło byka dla takich aktywów jak złoto i Bitcoin, ponieważ inwestorzy uciekaliby do nich jako do żywopłotu, aby chronić swój kapitał.

Bitcoin’s Price Surges and Plunges po ogłoszeniu Fed’s.

Zaraz po tym, jak Powell ogłosił nową politykę Federacji, cena Bitcoina wzrosła do maksimum 11.600 dolarów, a następnie spadła do najniższego poziomu 11.200 dolarów. Analityk wskazał, że Bitcoin tworzył prawie ten sam wzór przy kilku okazjach w poprzednich miesiącach, zawsze w oparciu o ogłoszenia związane z Fedem.

Analityk powiedział, że jest to „zanikająca formacja Fed“, wskazując na serię wykresów pokazujących uderzające podobieństwa między formacjami świec. Pomimo swoich bliskich skutków dla ceny referencyjnej waluty cyfrowej, nie ma wątpliwości, że to ogłoszenie rzuci światło na to, dlaczego ważne jest, aby mieć ekspozycję na twarde aktywa, takie jak Bitcoin (BTC).