Czy rząd „pozwoli” Bitcoinowi przejść do Wall St.?

Wielkim zmartwieniem wśród permanentnych niedźwiedzi bitcoin jest groźba, że rząd „uczyni to nielegalnym” …

Najnowszym straszydłem na tym froncie jest nikt inny jak sekretarz skarbu USA Steve Mnuchin

Krążą pogłoski, że rozważa zakazanie „portfeli na własny rachunek”, w efekcie konfiskatę kluczy prywatnych wszystkich kryptowalut.

W wątku na Twitterze dyrektor naczelny [Coinbase Brian Armstrong] powiedział, że jego firma „usłyszała plotki” o planach sekretarza skarbu USA Stevena Mnuchina, aby przed końcem jego kadencji wprowadzić nowe zasady dotyczące „portfeli samorządu”.

Otwarty charakter kryptowalut pozwala każdemu stworzyć prywatny portfel, pobierając oprogramowanie stron trzecich na swoje komputery / smartfony lub urządzenia sprzętowe przechowujące zasoby cyfrowe. Tego typu rozwiązania samoobsługowe są tańsze niż tradycyjne usługi finansowe – i zapewniają prywatność .

Plotki te najwyraźniej są aktualne, ponieważ Mnuchin otrzymał list od czterech kongresmenów, w którym błagali go, aby nie robił tak monumentalnie głupiej rzeczy.

Davidson i in. Zwróć uwagę na bardzo istotną kwestię, że taki ruch byłby sparaliżowany dla rozwijającej się kryptowaluty, zdecentralizowanego świata finansów

To oszałamiająco dobrze napisany list, który pokazuje poziom zrozumienia kryptowalut, którego po prostu nie można oczekiwać od kongresmana. Ale hej, przyjmuję miłą niespodziankę.

Teraz, z tego samego powodu, Davidson rozmawia z jednym z największych oligarchów zajmujących jeden z najpotężniejszych urzędów na świecie. Mnuchin, podobnie jak reszta światowych gubernatorów, dostrzega zagrożenie dla walut emitowanych przez banki centralne i nie lubi konkurencji.

Tak wielu, którzy argumentowali, że Bitcoin w końcu zostałby „ po prostu uznany za nielegalny “, zrobiło to w najlepszym przypadku z powodów drugorocznych, ignorując praktyczny sposób funkcjonowania Internetu itp.

Odniosłem się już do tych argumentów w przeszłości, por. Bitcoin vs. The Man opublikowany w sierpniu .

Wraz ze wzrostem zapasów do przepływu, co oznacza, że stopa inflacji spada, podczas gdy cały zgromadzony stos rośnie, popyt krańcowy może łatwo doprowadzić ceny do poziomów, które przyprawią nawet najbardziej żarliwego byka bitcoina.

Rządy są, jak powiedziałem wcześniej, w paragrafie 22. Jeśli zakazują popytu na bitcoiny, ludzie po prostu go kupują i trzymają. Zdobywają je, jak tylko mogą, i pojawiają się nowe technologie (zdecentralizowane giełdy), które zastępują obecne (Coinbase).

Jeśli tego nie zabronią, pozwolą na rozkwit popytu na niego jako na magazyn wartości i aktywa finansowe. Istnieje w szarej strefie, w której możesz go używać, ale naprawdę nie chcesz. To umożliwia kapitałowi wyjście z umierającego systemu opartego na długach i czekanie, aż burza minie.

Tak czy inaczej, wygrywają bitcoiny i kryptowaluty.

List Davidsona Four potwierdza to podstawowe zrozumienie. Próba uczynienia nielegalnego przechowywania kluczy prywatnych do kryptowalut po prostu wypędzi kapitał z USA